1: VAŽIUOKLĖ
Važiuoklė sudaro bet kurio motociklo pagrindą ir susideda iš
pagrindinio korpuso, priekinių šakių, galinės pakabos / posūkio svirties ir
rėmo.
Rėmai gali būti gaminami iš įvairių medžiagų, įskaitant plieną, aliuminį, magnį ir dar egzotiškesnių medžiagų, tokių kaip anglies pluoštas ir kevlaras. Priklausomai nuo kainos ir pritaikymo, gamintojai rėmui gaminti gali naudoti bet kurią iš aukščiau paminėtų medžiagų. Rėmo priekyje yra galvutės vamzdis, kuriame yra priekinės šakės mazgas. Kai kurių motociklų rėme gali būti įmontuota standi galinė pakaba ,tačiau daugeliu atvejų galinę pakabą sudaro prie rėmo varžtais pritvirtinta svyravimo svirtis.
2: VARIKLIS
Kai kuriais atvejais variklis sudaro važiuoklės konstrukcinio vientisumo dalį, nes tai leidžia gamintojams sumažinti išlaidas ir gaminti lengvesnius motociklus. Skirtingi gamintojai siūlo daugybę variklių konfigūracijų: japoniškuose sportiniuose motocikluose dažniausiai naudojami 4 cilindrų, o turistiniuose motocikluose– didelės talpos V formos varikliai. Visi jie pasižymi unikaliomis eksploatacinėmis savybėmis, o jūsų pasirinktas variklio tipas daugiausia priklauso nuo pageidavimų.
3: TRANSMISIJA
Egzistuoja įvairios motociklų transmisijos formos, iš kurių labiausiai paplitusios yra koja valdomos, esančios daugumoje motociklų, ir CVT sistemos, kurios yra labai paplitusios motoroleriuose ir motocikluose. Kai kurie motociklai turi atskiras transmisijas, tačiau daugeliu atvejų transmisijos yra įmontuotos tiesiai į variklio korpusą.
4: PERDAVIMAS
Galia iš transmisijos veleno į galinį ratą perduodama įvairiais būdais. Kai kurie motociklai naudoja grandininę pavarą, kai kurie naudoja kardaninius velenus, o kai kurie netgi naudoja diržus. Visi jie turi skirtingus privalumus ir trūkumus, tačiau buvo nustatyta, kad grandine varoma sistema yra pati universaliausia, nes galutinį pavaros santykį galima reguliuoti pagal motociklo paskirtį per skirtingo dydžio žvaigždutes.
5: RATAI IR PADANGOS
Bekelės motociklams naudojamos gumbuotos motociklų padangos, kad pagerintų sukibimą su laisvu paviršiumi, o plento motociklams naudojamos motociklų padangos, skirtos naudoti ant asfalto ir betono.
6: MOTOCIKLO
PLASTIKAI
Kėbulo plastikai suteikia motociklui estetikos. Kai kurie motociklai turi pilnus gaubtus, kurie dengia daugumą atvirų dalių, o kai kurie yra pusiau nuogi. Šios plokštės dažniausiai gaminamos iš aukštos kokybės presuoto plastiko ir apima šoninius gaubtus, viršutinius gaubtus, galinius gaubtus, bakų / bakų dangčius ir priekinius stiklus.
7: PURVASAUGIAI
Purvasaugiai yra ant abiejų ratų. Šios detalės apsaugo ir motociklą, ir motociklininką nuo galimų šiukšlių, prilipusių prie padangų.
8: ŠVIESOS
Motociklų žibintai ne tik apšviečia tamsoje, bet ir padidina
jūsų motociklo matomumą šviesiu paros metu. Be to, yra įvairių tipų motociklų
apšvietimo sistemų. Ko gero, vienas svarbiausių yra motociklo posūkio signalai.
Šios lemputės yra motociklo priekyje ir gale ir nurodo kitiems vairuotojams
kryptį, kuria ketinate pasukti.
Kitas svarbus motociklo žibintas yra galinis žibintas, kurio funkcija yra pranešti kitiems vairuotojams, kad nuspaudžiate stabdžius. Kitas svarbus žibintas, į kurį reikia atsižvelgti, yra valstybinio numerio ženklo lemputė. Šią lemputę galima rasti virš valstybinio numerio laikiklio ir kartais gali būti integruota į galinį žibintą.
9: VAIRAS
Motociklų vairas yra įvairių stilių, tačiau galiausiai
tarnauja tam pačiam tikslui. Vairas ne tik leidžia valdyti motociklo priekinę
dalį, bet ir talpina visus skirstomuosius įrenginius bei daugumą valdiklių.
Dešinėje rankenoje rasite droselį, kuris, pasuktas link savęs, atidaro droselį.
Dešinėje pusėje esančiame skirstomajame įrenginyje paprastai yra įjungimo /
išjungimo jungiklis, starterio mygtukas ir šviesos jungiklis.
Kairėje pusėje rasite posūkio signalų, artimųjų/tolimųjų šviesų, garso signalo ir avarinių žibintų valdiklius. Tai yra keletas pagrindinių funkcijų, kurias galima rasti daugelyje motociklų, nors kai kurie gamintojai gali turėti daugiau funkcijų, įmontuotų į skirstomąjį įrenginį. Ant dešinės rankenos taip pat rasite priekinę stabdžių svirtį su pagrindiniu cilindru, o kairėje – sankabos svirtį su jos pagrindiniu cilindru hidraulinės sankabos atveju. Kai kuriuose mažesniuose automatiniuose motocikluose ir motoroleriuose dažnai galima rasti galinio stabdžio svirtį ant kairiosios vairo. Virš vairo bus prietaisų skydelis, kuriame bus rodomi visi reikalingi vairavimo duomenys ir įspėjamieji žibintai.
10: PAKOJAI
Pakojai leidžia jums, kaip motociklininkui arba vairuotojui / keleiviui, padėti kojas tinkamoje vietoje, kad jūsų kūnas galėtų tinkamai balansuoti ant motociklo. Mechaninio motociklo vairuotojui ant kojelių taip pat yra stabdžių svirtis dešinėje ir pavarų svirtis kairėje.
11: STABDŽIAI
Motociklo stabdžiai suteikia jėgą, reikalingą jūsų motociklui sustoti. Motociklai paprastai turi didesnius stabdžius priekyje, nes stabdant visas svoris perkeliamas į priekinę motociklo dalį. Motociklo stabdymas gali būti sudėtingas dalykas, prie kurio reikia priprasti. Patartina atlikti tam tikrus tyrimus, kaip efektyviai naudoti motociklo stabdžius, taip pat suprasti, kaip panaudoti variklį sulėtinti greiti.
12: DUSLINTUVAS
Motociklo išmetimas yra ta dalis, kurią greičiausiai pirmiausia
keičia bet kuris motociklų entuziastas. Kai kurios standartinės išmetimo
sistemos yra didelės ir slopina daug motociklo garso. Daugelis motociklininkų
renkasi lengvas titano išmetimo sistemas, kurios ne tik sumažina svorį, bet ir
leidžia varikliui geriau kvėpuoti. Kad ir ką pasirinktumėte, visada
įsitikinkite, kad antrinės rinkos produktų pasirinkimas atitinka vietinius
įstatymus.
Komentarai: 0
Komentarų nėra